Pište-Povídky blog

  Akce, akce a zase akce. Ty pravidelné tedy..

17. 2. 2013

Server pište-povídky je také známý svými tradičními, (ne)pravidelně pořádanými, pisálkovskými akcemi, které se odehrávají přímo ve webovém prostředí PéPé. Zúčastnit se může kdokoliv, kdo má byť jen malou chuť tvořit. Ale těch akcí je nějak moc. kdo se v nich má vyznat, že? Ne. Nezoufejte. Přináším vám nyní výčet těch nejzajímavějších..

Pisálci na téma

Kdo by je neznal. Už dlouhou dobu se objevují na scéně pište-povídky. Zprvu vedené adulkou000 a (D)račicí, nyni ještě nově Puštíkem, Zuzkou a Natty. I tak jejich náměty, které můžete vy zpracovat většinou naprosto jakkoliv, nadále obšťastňují PPO s každým novým pokračováním. Vlastně skutečně nejde o nic jiného, než o to, že způsobem dle vlastního uvážení stvoříte příspěvek dle zadání, vložíte a čekáte na komentáře. Je to jedna z krásných a zadarmo získaných možností, jak nabrat inspiraci pro psaní, protože samotné téma nového díla je většinou jednou z nejtěžších součástí celého procesu tvorby.

Nejnovější zadání naleznete zde:  http://piste-povidky.cz/autorske-dilo/109632

A PnT dokonce mají i vlastní facebookovou stránku. Takže, staňte se fanoušky i vy!

Příběhy na 50 slov 

P.F. Zarken a jeho 50 slovné příběhy. I ony jsou již tradičním a mnohými netrpělivě očekávaným oživením chodu serveru. Není to jednoduché, ale v rámci procvičení vaší stručnosti při psaní textů nepostradatelné. A navíc, protože Příběhy na 50 slov bývají dokonce i soutěžní, můžete díky nim vyhrát i hodnotné, knižní, ceny…

Nejnovější (soutěžní) zadání zde: http://www.piste-povidky.cz/autorske-dilo/110244

Den drabble

Hodně podobné akci výše, avšak přeci jen o malounko jinačí. Společné mají tyto akce to, že obě disponují nepopiratelnou schopností nakopnout vás k procvičení si psaní krátkých, stručných a přesto vypointovaných textů. Při Dni drabble jste však na rozdíl od Příběhů limitováni pěti zadanými slovy, nebo větou, kterou v textu musíte použít. Jinak ale máte ruku volnou!

Mozkobouřky

Jedna z novějších na PéPé pořádaných akcí. Nemá proto zatím tak velkou tradici jako jiné, teprve se, pomalu ale jistě, „zabydluje“, avšak snad se i ona časem řádně uchytne. Jedná se o pokus Ash a Trigatrona znovu oživit starou dobrou tvorbu povídek několika uživateli přímo na diskusi, na kterou tak rádi „staří bardi z webu“ vzpomínají. Sice jde o tvorbu trochu organizovanější, než tenkrát, ale i tak si myslím, že si všichni zúčastnění užijí dostatek zábavy..

Více informací o akci zde: http://www.piste-povidky.cz/dilo/102771

Básnické dovádění s Panepojdtesihrat 

Pro ty, kdo rádi tvoří básně, je tu něco, při čem si konečně přijdou na své! Tedy básnické dovádění s autorem Panepojdtesihrat. Také se ještě nejedná o nic „zavedeného“ a pravidelného, ale když už se tato akce rozjede, účast je vždy obdivuhodná a výsledek velmi čtivý a pěkný.

Více zde: http://www.piste-povidky.cz/profil/Panepojdtesihrat 

 

Tak, to je výčet toho, dle mého soudu, nejzajímavějšího. Myslím, že výběr je vcelku široký. Stačí si vybrat, pohlídat si datum začátku akce, přičemž nástěnka vždy ochotně potřebné informace podá, a pak už jen tvořit a zúčastnit se. Přeji vám proto hodně inspirace a zdaru do vaší tvorby! 

A předem se omlouvám, kdybych snad na nějakou akci zapomněla. Pokud mi nějaká unikla, nebojte se mne upozornit. Doplním ji.. 

1 Komentář » | Napsal Ash v kategorii Z dění PéPé1 komentář k “Akce, akce a zase akce. Ty pravidelné tedy..”

  1. MiskaPiska píše:

    Myslím, že je to kompletní. Nejradši mám pisálky, padesátky a drabble. :)

Odeslat komentář

Zatim nevalidni XHTML | Validni CSS | Copyright © Pište-Povídky blog
Vzhled od SmallPark